26. listopadu 2014

Adventní věnce

Již tuto neděli nastane "železný" advent, při nemž si zapálíme první svíčku. V dnešním příspěvku bychom Vám chtěli představit některé z nádherných věnců, které s nemírnou dávkou kreativity a trpělivosti tvoří každý den naše floristky. Věnce si u nás můžete objednat na přání, nebo se rovnou přijďte podívat k nám do obchodu, kde na Vás každý den čeká něco nového. Každý náš věnec je zcela jiný a originální. 

Kulatý adventní věnec symbolizuje Boží věčnost a čtyři svíčky na něm se vztahují k požehnání na každou světovou stranou.  Zelené větve v zimním období měly přitahovat hodné duchy do obydlí, zatímco věnce z holých větviček a slámy měly odpuzovat duchy zlé. Čerstvé větvičky jsou rovněž symbolem života a stálosti. Adventní věnce můžeme zavěsit či položit na sváteční stůl, kde nám připomínají, že nastala doba očekávání. První adventní svíčka symbolizuje proroky, kteří předpověděli Kristovo narození. Druhá svíčka pak představuje jesličky. Třetí, tzv. pastýřská svíčka, oznamuje blížící se konec postního období a čtvrtá svíčka reprezentuje pokoj a mír.

Adventní období je také ideální pro pečení vánočního cukroví, které je pro nás nejen slavnostní, ale také má původně ochrannou funkci. Nádhernou vůni, která se při pečení line po celém domě, si spojujeme s rodinnou pohodou a blížícími se Vánoci.  Také při pečení rádi posloucháte vánoční koledy? Dokaží vždy navodit tu správnou sváteční atmosféru! U nás v obchodě si při práci prozpěvujeme celý den! :-) Nezapoměňte pořídit také adventní kalendář a do mísy vložit ovoce a ořechy pro přivolání blahobytu.

Krásný nadcházející advent všem a budeme se na Vás moc těšit, pokud si k nám přijdete vybrat vánoční dárky, aranžmá a adventní věnce!

Nežný věnec v čistých přírodních a bílých tónech působí lehoučce jako právě napadený sníh.

Tyto věnečky byly připraveny pro Antonínovo pekařství, kam se určitě zajděte podívat, budete-li mít cestu na Jiřího z Poděbrad. Celý obchod je provoněný čerstvým pečivem a pekaře tu uvidíte péct přímo před Vašima očima. Není nad poctivu tradici! :-)

 Při pohledu na tento věnec se najednou zdá, jako bychom se procházeli po lese a jen v náznacích na sebe nechali působit tajemné kouzlo vánočních dnů.

Pro milovníky klasických vánočních barev a hojnosti... na tomto věnci je stále co objevovat! :-)

Také už jen při pohledu na tento věnec cítíte vůni citursů a jablíček?

Elegantní zlato-hnědý věnec s opravdu luxusním nádechem...

Dětem bude při pohledu na běžící soby, perníčkové panáčky a vánoční skřítky, fantazie jenom hrát!

1 komentář:

Děkujeme za Vaši návštěvu i komentáře!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...